0
Inspiracje

Prezenty, które można zrobić samemu

W tym roku jeśli chodzi o prezenty gwiazdkowe stawiam na HAND MADE! Po pierwsze
rękodzieło jest moją zaniedbaną pasją, więc tworzenie dla innych będzie dobrym
warsztatem, a po drugie da to trochę ulgi mojemu portfelowi. Ręcznie robione prezenty
zawsze chwytają za serce, do tego zazwyczaj są to przydatne przedmioty lub po prostu
dekoracja która ozdobi wnętrze domu lub mieszkania.

Prezenty, które w łatwy sposób można zrobić samemu.

1. DOMOWE MYDEŁKA

Przed rozpoczęciem mojej przygody z robieniem mydła zakupiłam książkę
z przepisami na domowe kosmetyki. Myślałam, że procedura ta będzie bardzo
skomplikowana, jednak okazało się że jest to banalnie proste.
Wiele stron internetowych oferuje gotowe zestawy do robienia mydełek z bazą
glicerynową, foremkami, olejkami i kilkoma dodatkami. Do tego celofan lub szary papier
i sznurek. Można przy ich pomocy stworzyć piękne opakowanie. Jeśli macie olejki eteryczne
można je wykorzystać jako aromaty, dodać również olej kokosowy, oliwę z oliwek, suszone
płatki róż, czy lawendę, albo ziarenka kawy. Całe ozdabianie to kreatywna zabawa
z rzeczami, które ma się pod ręką i które można wykorzystać. Nie musicie kupować książki
z recepturami na mydełka, ponieważ bardzo często przy zakupie pakietu do robienia
mydełek instrukcję/przepis dostaniecie w zestawie.

2. KULE DO KĄPIELI

Zaserwuj bliskim pretekst do relaksu! Musujące kule do kąpieli to pachnący i przyjemny dodatek do odprężającej kąpieli. Ha, brzmi to jak hasło reklamowe :P. (tylko musicie wiedzieć, czy potencjalny obdarowywany ma wannę, czy jedynie prysznic!)

To kolejny pomysł gdzie niewiele potrzeba by stworzyć wyjątkowe prezenty, a efekt końcowy to często duże WOW. Kupując zestaw, możecie zrobić kilka/kilkanaście kul i za jednym razem macie prezent dla całej rodziny. Najlepiej zamówić materiały przez Internet, a potem bawić się w dodatki i pakowanie jako prezent. 

3. ŚWIECE SOJOWE

Z nimi trochę więcej zabawy, ale i tak uważam że to proste. Zacznę od tego dlaczego świece sojowe. Otóż standardowe świece parafinowe podczas spalania wytwarzają szkodliwe substancje min: formaldehyd czy benzol. W dodatku często dodawane aromaty mogą powodować bóle głowy, co jasno sygnalizuje nam, że nie jest to dobre dla naszego zdrowia. Do zrobienia świec sojowych potrzebujemy wosku sojowego, olejków eterycznych, najlepiej szklanek (bez uszek, można znaleźć w IKEA) lub innego naczynia w którym świeczka będzie się prezentować. Niezbędny jest również knot/sznurek, oczywiście możecie pokusić się też o dodatki, albo wybrać klasykę. 

4. OBRAZ

Wiem, to nie opcja dla każdego, ale kurde kiedy ostatni raz coś malowałaś/eś? 

No właśnie… Do stworzenia obrazu też niewiele potrzeba. Pewnie masz obawy, że nie umiesz, że się nie nadajesz na malarza, ale od czego jest abstrakcja? 😉 Czasem wystarczy pobawić się wybranym kolorem i mieszać go z białym, by powstały różne odcienie i wielkie dzieło sztuki. Nie trudno jest znaleźć płótno i pędzelki z farbami. Polecam na początek kupić 2-3 kolory i zobaczyć jak to wyjdzie, ważne żeby było dużo zabawy, a nie zamartwiania się czy będzie dobry efekt, nikt poza Tobą nie będzie wiedział jak to ma wyglądać, a gwarantuję że obdarowana osoba będzie pozytywnie zaskoczona.

5. WYJĄTKOWA FOTOGRAFIA

Jeszcze nie tak dawno zdjęcia np. z wakacji były traktowane w wyjątkowy sposób. Wywołanie ich było procedurą tak złożoną niczym skomplikowany rytuał, począwszy od kupienia kliszy, po wywołanie u fotografa i ułożenie w albumie. A teraz? Mamy więcej zdjęć, ale czy są dla nas tak samo wyjątkowe jak kiedyś? Rzadko kiedy wywołuje się zdjęcia. Nawet rzadko się je przegląda. Przechowujemy je na dysku, kartach pamięci czy telefonie, ale nie jest to trwałe miejsce. Tak jak papierowe zdjęcia mogą nam się spalić, tak pamięć dysku możemy stracić, ale chyba częściej zdarza się to drugie 😉

Na pewno wśród swojej bardziej lub mniej licznej kolekcji zdjęć masz wyjątkowe,  ulubione. Czy to gdy uwieczniłeś zachód słońca, zielone krajobrazy lub to gdy śmiejesz się z przyjaciółką. Kup piękną ramkę, lub prostą anty-ramę, może wybierz większy format i lepszą jakość papieru. Zdjęcie to pięknie zachowana chwila, więc wybierz to przy którym wracają najpiękniejsze wspomnienia.

6. ŚWIECZNIK

Jakiś czas temu drewniane podkładki zawojowały światem. Można było przepłacić i kupić w sklepie takie z przyklejonym kodem kresowym lub taniej na giełdzie kwiatowej albo prosto z tartaku. Taka drewniana podkładka może mieć wiele zastosowań, czy pod doniczkę z kwiatem, czy pod filiżankę lub jako element świątecznego stroika. Do wykonania świecznika/stroika możesz wykorzystać np. białe świeczki, gałązki drzew, lub łodyżki kwiatów, wstążki, drewniane elementy, sznurki i kokardki.

7. SADZONKA

W moim mieszkaniu nie brakuje kwiatów. Od roku stałam się właścicielką całej, zielonej gromady (po 20 przestałam liczyć ;)). Wiele z nich wypuszcza młode, nie ma większej filozofii w przesadzaniu kwiatów lub zakorzenianiu zaszczepek, ale jeśli jest to dla Ciebie obce zapytaj sprzedawcy w kwiaciarni i na pewno udzieli Ci kilku wskazówek. Więc jeśli jesteś właścicielem wielu roślinek i dostrzegłeś „bejbiki” to oficjalnie stałeś się rodzicem, a tak serio to warto by przesadzić sadzonkę do mniejszej doniczki i tym sposobem zyskać dodatkową roślinkę, która możesz podarować komuś w prezencie. 

https://ecoflores.eu

Ja większość moich produktów do rękodzieła kupiłam z tej strony 🙂 Znajdziecie tam dużo pomysłów na prezenty.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply