0
Albania

Informacje i ciekawostki o Albanii. Kompendium wiedzy przed wyjazdem.

Ciekawostek i informacji o Albanii nigdy nie jest mało. Mimo, że prywatnie odpowiadam na wiele pytań, to u mnie na blogu może znaleźć kilka tekstów, które zawierają przydatne i praktyczne informacje. Ten tekst traktuje jako kompendium wiedzy dla osób chcących odwiedzić Albanię. Znajdziecie tu linki do wpisów, które na pewno ułatwią Wam podróż. Ale to także tekst który ma rozbudzić ciekawość i chęć, by poznać ten kraj lepiej. Dzięki min. dołączeniu do newslettera. Zapraszam!

Praktyczny tekst: Jak dojechać do Albanii?

Pytania i odpowiedzi o Albanii

Pytania wciąż są i nawet te najprostsze. Stąd też gdy dostałam propozycję o TIMM Magazyn postanowiłam, że pierwszy tekst będzie zawierał ciekawostki związane z tym krajem. Ponieważ wiele praktycznych informacji o Albani znajdziecie u mnie na blogu. Ciekawostki kierowane są do każdego. By każdy mógł wzbogacić się o podstawową wiedzę do kraju, który w przyszłości może odwiedzi. Na zachętę dla Was umieszczę tu fragment.

Newsletter

Dla głodnych wiedzy jest możliwość dołączenia do newslettera, aby otrzymać specjalny email, a w nim link do oryginalnego artykułu. To nic nie kosztuje, wystarczy podać email i tyle. Nie częściej niż raz w tygodniu dostaniecie ode mnie wiadomość o nowym tekście na bloga, dawkę motywacji, czy pozytywnych myśli, albo Coś ekstra <3

Fragment z artykułu

„Ten mały bałkański kraj od kilku lat jest nową bazą wypadową dla turystów. Po długich latach głębokiego reżimu rozbudził się na nowo i goni za europejskim standardem, ale bardzo nieśpiesznie jak to mówią „avash, avash” czyli powoli, powoli. Jest tu inaczej, nigdy nie wiem jak to określić, ja pokochałam to miejsce i od 4 lat często tu wracam. Dla mnie miejsca to przede wszystkim ludzie, poznawanie i smakowanie ich kultury oraz odkrywanie ich miejsc.


Kilka faktów, dzięki którym poznasz lepiej ten kraj


Shqiperia
Tak Albańczycy nazywają swój kraj, Shqipëria pochodzi od słowa Shqipoj oznaczającego mówić otwarcie, krótko i jasno.
Na ich czerwonej fladze widnieje czarny dwu głowy orzeł (nawiązanie  do dwukrotnie odzyskanej niepodległości) z 25 piórami symbolizującymi wygrane walki bohatera narodowego- Skanderbega, pol. Jerzy Kastriota.

W artykule przeczytasz też ciekawostki o

 • Języku albańskim
 • Wielkości i geografii kraju
 • Gościnności 
 • Kawie

kamomil.pl źródło informacji o Albanii

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply
  missdr91
  11 lipca 2019 at 00:17

  Bardzo ciekawy wpis. Oby tak dalej 🙂

  • Reply
   Kamomil
   11 lipca 2019 at 19:02

   Dziękuję bardzo. Zapraszam do lektury innych tekstów 🙂

 • Reply
  Magdalena
  21 lipca 2019 at 17:23

  Kompendium wiedzy o Albanii. Mój mąż jakośsceptycznie podchodzi do tego interesującego Kraju, więc nieprędko tutaj zawitamy. Choć niewykluczone, że go przekonam.

  • Reply
   Kamomil
   21 lipca 2019 at 21:03

   Tam jest po prostu inaczej. Nie jest to kraj na wakacje dla każdego, ale warto dać mu szansę 🙂 Ja pokochałam Albanię :))

  • Reply
   podstawyniemieckiego.pl
   25 września 2019 at 02:28

   Podeślij mu posty z tego bloga to może go przekonasz 😉 Powiedz mu też że zje nowe ciekawe potrawy i się napije hehe. Bez żartów oczywiście, naprawdę dobre.

   Ja tam z chęcią wybrałbym się do Albanii jeszcze raz. Super blog!

 • Reply
  wlasnosc intelektualna
  31 lipca 2019 at 23:18

  Właśnię jadę tam na wakacje w przyszłym roku. Czekam na kolejny wpis 🙂

  • Reply
   Kamomil
   8 sierpnia 2019 at 09:43

   Zapraszam, bo an dniach się pojawi 🙂

Leave a Reply