Jeśli chodzi o tanie podróżowanie chyba każdy podróżnik ma swoje patenty. Ja opracowałam trochę sposobów i z nich korzystam. Jeśli martwicie się, że studiujecie i nie macie za wiele pieniędzy, to bez obaw mam kilka opcji podróżniczych tylko dla studentów. Jak kto się mówi „młodość rządzi się swoimi prawami”. Mogłoby się wydawać, że podróżowanie i studiowanie to ciężka sprawa, ale są tego plusy, że jeszcze się uczysz i jesteś młody.
Au pair.
Warunek konieczny: musisz lubić dzieci. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to teraz tylko wybierz kraj. Możliwości jest dużo od Niemiec, Wielką Brytanię, po Majorkę, czy USA. Do Twoich obowiązków będzie należeć opieka nad dzieckiem, kilka godzin dziennie, pozostały czas jest wolny i weekend także. Za opiekę nad dzieckiem dostajesz kieszonkowe, dzięki czemu możesz wydawać na bieżące wydatki. Za każdym razem, kiedy rodzina gdzieś wyjeżdża proponuje żebyś wybrał się z nim, co za tym idzie poznajesz dany kraj o mniej komercyjnej strony, w dodatku nie jesteś zwykłym turystą tylko stajesz się członkiem rodziny i odkrywasz miejsca od kuchni.
Moje wskazówki jak zostać au-pair znajdziesz tu: https://kamomil.pl/2017/07/30/au-pair-na-majorce-krotka-historia-i-praktyczne-porady/
Erasmus.
Studiujesz? To podróżujesz!
Masz możliwość odwiedzić wiele miejsc i w dodatku dostajesz pomoc finansową. Gwarantem takiego wyjazdu jest to, że poznasz mnóstwo ludzi, spędzisz tam dużo czasu i napewno ciężko będzie Ci wrócić.
Świetne jest to, że w tym czasie poznasz mnóstwo ludzi, nie koniecznie z miejsca w którym będziesz mieszkać, ale tez z innych części świata. Jeśli zbudujesz z nimi dobre relacje, może będzie tak że zaprosicie się nawzajem do swoich rodzinnych miast.
Odwiedzaj znajomych i rodzinę.
Masz rodzinę w Norwegii? To super bo bilety często są tam bardzo tanie, odwiedź ich. Twoja przyjaciółka się przeprowadziła? Odwiedź ją! Pewnie już się stęskniła. Na Erasmusie jest Twoja koleżanka/kolega? Odwiedź go! 🙂
Gdy jedziesz do kogoś w odwiedziny plusem jest to, że odchodzą Ci koszta noclegu, a czasem to najdroższy mankament.
Jedz na wolontariat.
Masz pasję, lubisz pomagać? Dlaczego by nie wyjechać za granicę, poznać nowych ludzi, zrobić coś dla świata :). Zajrzyj tu, może Cię coś zainspiruje: https://www.projects-abroad.pl
Darmowe kursy.
Pamiętajcie mój wyjazd do Kosowa? Moja podróż była związana z seminarium językowym na Uniwersytecie w Prisztinie. Pobyt był całkowicie bezpłatny, wystarczyła tylko aplikacja i chęć nauki języka albańskiego, czyli coś dla mnie.
Może akurat uda Ci się znaleść coś podobnego związanego z Twoją pasją. Może to oczywiste ale im więcej szukasz, robisz czegoś w danym kierunku tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się coś znaleść. Jeśli nie robisz nic… to nie masz szans. Nic samo nie przychodzi.
Strony z tanimi lotami.
Jeśli chcesz upolować świetną okazję możesz być super szczęściarzem i od razu znaleźć to czego szukasz, ale warto obserwować takie wyszukiwarki wtedy wzrasta prawdopodobieństwo, że znajdziecie coś bardzo intrygującego. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie jednej z wyszukiwarek jako strony startowej w komputerze.
Ja korzystam z tej: https://www.skyscanner.pl
Jeśli nie jesteście zdecydowani gdzie chcecie lecieć można zaznaczyć opcję: WSZĘDZIE. 🙂
Couchsurfing.
Czyli nocowanie za free. Ta aplikacja umożliwia nam znalezienie noclegu w wielu częściach świata. Czasem ludzie oferują kawałek podłogi innym razem kanapę, czy osobny pokój. Możemy liczyć też na rekomendacje ciekawych miejsc w mieście w którym przebywamy, albo osoba która nas gości pójdzie nam pokazać miasto od mniej komercyjnej i przewodnikowej strony. W zamian miłym gestem będzie jeśli my przywieziemy tej osobie coś z Polski może coś to Ty lubisz np: krówki, ptasie mleczko, czy polską wódkę.
Airbnb.
Na tej stronie znajdziesz noclegi u prywatnych osób. Niektóre oferty są o wiele tańsze, niż w hotelach, a warunki bardzo podobne. Pamiętaj, by przed każdą rezerwacją zrobić research w internecie, czy przypadkiem nie ma kodów rabatowych, to samo dotyczy to rezerwacji na booking.com.
Spanie pod namiotem.
Dobry namiot, ciepły śpiwór i można podróżować. Campingi zazwyczaj są tanie, możesz też zaszaleć i wybrać opcję na dziko. (Ja jeszcze tego nie robiłam)
Podróżowanie autostopem.
Jeśli nigdy nie probowałes to najwyższy czas! Jedna z moich autostopowych podróży odbyła się, gdy zdecydowałam polecieć na Majorkę jako au-pair.
Polecam podróżowanie w ten sposób z towarzyszem, zawsze będziecie czuć się pewniej. Z Poznania i innych dużym miast organizowany jest wyścig autostopem w czasie majówki. Jest to znakomity pomysł by zwiedzić nie jeden kraj w niskobudżetowy sposób.
Pamiętaj, jeśli kierowca wydaje Ci się podejrzany nie warto ryzykować. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy jedziesz bez pieniędzy, warto zasygnalizować to na samym początku, ale zawsze miło dać komuś coś za tą usługę.
Ważne jest to byś wiedział jakie są inne większe miasta po drodze do Twojej destynacji, bo może akurat ktoś nie jedzie bezpośrednio do Twojego celu, ale bardzo blisko.
Twoje pierwsze wakacje z rodziną.
Planujesz rodzinny wyjazd, a nie wiesz jak się za to zabrać? Przyjdź do mnie do biura Oliholiday, pomogę Ci wybrać najlepszą i najtańszą ofertę. Możesz też poszukać w domu: http://oliholiday.pl/ A ja potem resztę załatwię.
Wpadnij do mnie do Albanii.
Znajdziesz tutaj praktyczne wskazówki https://kamomil.pl/2018/02/02/decyzja-podjeta-chce-jechac-do-albanii-i-co-dalej/
Tutaj ofertę noclegów https://kamomil.pl/2018/01/21/twoje-wakacje-w-albanii-saranda/
W razie pytań, pisz śmiało 🙂
Oszczędzaj na podróże.
Nie kupuj trzecich drogich perfum, dziesiątej bluzki i szóstej pary butów.
Ja cieszę się, że nie mam żadnych nałogów (no może tylko kawa) i nie wydaję fortuny na papierosy, alkohol czy imprezy. Przed każdym zakupem myślę kilka razy czy jest to mi na pewno potrzebne. Gromadzę, chomikuję i potem z satysfakcją wydaję na podróże, od tych małych do Gdańska, po większe do Holandii, czy Włoszech.
Kilka wskazówek:
- Zrób sobie paszport póki jesteś studentem, zapłacisz połowę.
- Gdy podróżujesz samodzielnie wybieraj hostele, przecież i tak będziesz tam tylko spać.
- Korzystaj z transportu publicznego. Nie bój się pytać, na pewno ktoś Ci pomoże trafić. Opuść sobie taxówki.
- Kupuj na lokalnych targach, próbuj jak najwięcej tego co jedzą mieszkańcy i unikaj typowo turystyczny restauracji.
- Sprawdzaj miejsca które chcesz odwiedzić, bo często w wybrane dni muzea, wstawy itp. są za darmo np: w ostatnie niedziele miesiąca.
- Gdy masz pół nocy czekania na samolot, wybierz opcję spania na lotnisku, a nie w hotelu. Chociaż raz musisz to zrobić i poczuć się jak podróżnik 😉
- Staraj się podróżować z bagażem podręcznym, by nie dopłacać za dodatkowe bagaże. Koniecznie sprawdź wymiary swojej walizki, by nie mieć niepotrzebnych niespodzianek na lotnisku.
- Unikaj kantorów na lotniskach i na granicy. Kurs w takich miejscach jest bardzo nie korzystny.
- Bądź elastyczny. Unikaj podróżowania w szczytach sezonu.
- Dołącz do grup na Facebooku, odnośnie podróżowania. Czasem są tam bardzo ciekawe propozycje.
To teraz bierz sprawy w swoje ręce i zaplanuj swoją podroż! Będę czekać na pocztówki z każdego krańca świata <3.
Powodzenia!
91 komentarzy
Mondro
5 marca 2018 at 10:33Bardzo fajne sposoby, ale nie jestem już w wieku studenckim, więc się nie łapię 😉
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:26Jest też kilka sposobów nie tylko dla studentów 😉
Ewelina
28 czerwca 2018 at 08:58ja niestety już też, ale przypomniało mi się jak z podręcznym zwiedziliśmy całe Stany (od Nowego Jorku po Los Angeles). Da się! Trzeba tylko mieć odpowiednią torbę.
kociel
5 marca 2018 at 10:34Dobrze znane mi sposoby, ja też podróżuję w każdej wolnej chwili i odkładam pieniążki na kolejne przygody 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:25To super! Zbieranie pieniędzy i wydawanie ich na podróże to super inwestycja :))
Olga Kłos
5 marca 2018 at 13:13Wszystkie sposoby na pewno są warte wypróbowania i pożyteczne. Chyba wyczerpałaś listę. Ja już nie mam pomysłu, jak ją dokończyć. Super.
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:25Dziękuje bardzo 🙂 Nie, no na pewno by się jeszcze coś znalazło 😉
Magda
5 marca 2018 at 13:14Całkiem sporo tych pomysłów. Podoba mi się bardzo ten z odwiedzaniem – nawet miałam odwiedzić koleżankę w Norwegii, no, ale nie wyszło, bo zdążyła wrócić, a mi zmarnowały się bilety. Dlatego te odwiedziny nigdy nie mogą być planowane zbyt daleko do przodu – akurat przy tej opcji wchodzi w grę tylko spontan 😀 No chyba że chce się ewentualnie nocować w hotelu, to wtedy można i z wyprzedzeniem. 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:22Na pewno jest ich jeszcze więcej 😉
Zgadza, ale czasem taki spontan jest najlepszy :))
Lila
5 marca 2018 at 13:14Nie tak łatwo się załapać na wolontariat, a i często trzeba to niego dopłacić. Ale sprawdzę sobie tę stronę, bo tej jeszcze nie znałam.
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:21Zgadza się, ale można prosić o dofinansowanie itd. dla chcącego nic trudnego 😉
Magda
5 marca 2018 at 13:24Wow ale fajne pomysły. Ja już nie skorzystam, ale dla studentów skarbnica wiedzy
Ps. Z rodziną piszemy przez ą ?
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:19Nie tylko dla studentów 😉
Dziękuje 🙂
Angelika
6 marca 2018 at 11:31Słyszałam o tych metodach. Zawsze można znaleźć jakiś sposób jeśli bardzo się chce 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:19Zgadza się, tym bardziej jak życie nas do tego zmusza 😉
Aga
7 marca 2018 at 09:32Mam nadzieję, że dam radę się przemóc i wsiąść do samolotu, żeby odwiedzić znajomych w Szkocji. Coś tam chodzi im po głowie powrót, więc muszę się spieszyć z ogarnianiem mojego lęku latania. Nocleg w hotelu to jednak spory wydatek, a tak będę mogła bardziej poszaleć 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:16Koniecznie! Trzymam za Ciebie kciuki, bo Szkocja podobno jest przepiękna <3
Wykorzystaj okazję 😉
krystynabozenna
7 marca 2018 at 09:35Świetne rady , nie tylko dla studentów, jak ktoś chce to znajdzie sposób na podróże male lub duże 😉
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:15Tak jest! 🙂
Ania
7 marca 2018 at 21:07na autostop bym się nie zdecydowała, ale kilka pomysłów fajnych
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:14Autostop nie jest dla wszystkich 😉 ale jest idealną opcją na wyjazdy niskobudżetowe, zależy kto co preferuje 😉
Mis Catalina
7 marca 2018 at 21:09Jaka szkoda, że już dawno studia skończyłam 🙂 Podróże jednak już dzieciństwa uwielbiam i staram się wyjeżdżać jak najczęściej 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:09Jak się nie jest studentem to można szukać innych rozwiązań 😉 myślę, że czasem i o wiele lepszych 🙂
Oliwia Zofia
7 marca 2018 at 21:51Wow nie wiedzialam ze jest az tyle mozliwosci. Ja na ten moment odkladam na wakacje w polskie gory.
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:07Myślę, że jest ich jeszcze więcej 😉
Ohh mi też się marzą nasze Tatry, może też mi się uda w tym roku 🙂
Dawid
9 marca 2018 at 11:30Tak naprawdę dziś jest bardzo dużo możliwości wyjechania za granicę, ponieważ ( przynajmniej w Europie) nic nas nie ogranicza. No może tylko nasze pomysły i nasza wyobraźnia. Niestety podróż to zawsze ryzyko i wydaje mi się, że jest wielu ludzi młodych, którzy po prostu nastawiają się tak jak ja: studia + na studiach już jakaś praca, a potem już tylko trzeba dbać o to, żeby się z tej pracy utrzymać. I chociaż czasami warto zaryzykować spontaniczną podróż, to jednak boimy się braku tej stabilizacji.
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 20:05Zgodzę się z Tobą Dawid 🙂 chociaż wydaje mi się, że jak jest się młodym to nie analizuje się tak dużo i częściej podejmuje się te spontaniczne decyzje.
Warto w sobie zachować jak najwięcej tego by nie bać się podjąć tego ryzyka 😉
Pokularna
9 marca 2018 at 12:05Świetne sposoby 🙂 uwielbiam podróże i część trików stosuje.
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:56To bardzo się cieszę 🙂
Paula
11 marca 2018 at 09:31Super wpis! Osobiście nie chciałabym łączyć podróżowania z pracą czy kursami, wybieram więc z listy sposoby, które pozwalają obniżyć koszty 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:23Trzymam kciuki żeby się udało coś znaleść i pogodzić pracę z podróżami! 🙂
Monika
11 marca 2018 at 09:43Super sposoby. Ja uwielbiam podróże i dużo tego u mnie ale nigdy nie patrzyłam na to w ten sposób
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:22Cieszę się, że dałam Ci inne spojrzenie 🙂
Kinga Ćwięka
11 marca 2018 at 09:52Świetny wpis! Ja osobiście przetestowałam wyjazd z programu Erasmus, namioty, rodzinę i tanie loty i szczerze wszystko polecam… Jednakże z autostopami miałam dość nieciekawe doświadczenia, zatem nie zdecydowałabym się na dłuższą podróż tym sposobem. 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:21No to pewnie super doświadczenia 🙂
Achh rozumiem, trzeba być ostrożnym i czasem jak się coż niedobrego zdarzyło to potem ciężko się przełamać..
krystynabozenna
11 marca 2018 at 10:08Cenne rady , bo bardzo praktyczne i warto z nich skorzystać 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:13Dziękuje, mam nadzieję, że się innym przyda 🙂
SmileyProject
11 marca 2018 at 10:24Ja z reguły wrócę z jednej podróży i zabieram się za następną :). W tym roku mam zaplanowane dwie. Szkocja i Australia.
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:13Ooo to super, tej Australii to Ci zazdroszczę! <3
BiancaGoodMood
11 marca 2018 at 11:02Mój sposób to Airbnb
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:08To super alternatywa dla drogich hoteli 🙂
Podróżniczka Anita
11 marca 2018 at 11:08Wpis idealny dla mnie! Szczerze mówiąc tematyka taniego podróżowania nie jest mi obca, mam za sobą kilka noclegów na lotnisku, kilka podróży autostopem, spanie przez couchsurfing – dopiero się wkręcam 😀 Kiedyś bałam się jechać metrem w obcym kraju czy lotu samolotem 😀
W tym roku aplikuje na Erazmusa – trzymajcie kciuki! <3
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 19:09Wow to świetnie!
Trzymam bardzo mocno! 🙂 Jakie państwo wybrałaś?
Karola Buszujwkuchni
11 marca 2018 at 12:16Na liście moich postanowień na ten rok jest napisane: podróżuj więcej! Więc post idealny dla mnie! 🙂
Pozdrawiam,
https://buszujwkuchni.com
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 18:59To idealnie! Gdzie planujesz pojechać? 🙂
Anna
11 marca 2018 at 13:01Dziękuję za inspirację 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 18:59nie ma sprawy, bardzo mi miło 🙂
blogierka
11 marca 2018 at 23:14No proszę- to Ty masz swoje biuro podróży? 😀
Świetne porady- na pewno wielu ludzi z nich skorzysta 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 18:58jeszcze swojego się nie dorobiłam 😉 ale pracuję w biurze podróży 🙂
Ania Drzewińska
12 marca 2018 at 08:49Rzeczywiście sposobów na tanie podróżowanie jest wiele! Myślę, że każdy może wybrać swój spośród takiej listy. 🙂
Uważam, że do takich podróży potrzebna jest przede wszystkim odwagą, nie każdy zdecyduje się na takie eskapady. 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 18:57pewnie 😉 każdy podróżnik ma swoje perełki:)
zgadza się odwaga w podróżach to jedna z najważniejszych rzeczy
Joanna
12 marca 2018 at 12:18Hej. Ciekawy wpis. Wszystko w jednym! Znam te wszystkie metody i często z nich korzystam. Dzięki 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 18:56no super! 😉
Aneta
12 marca 2018 at 13:47Świetna lista wyczerpująca temat. Nic tylko korzystać i podróżować, bo podróżować to żyć 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 18:54dziękuje bardzo 🙂
Ja Zwykła Matkaa Klaudia
12 marca 2018 at 18:34Kurcze, a ja pracuję i mam mało pieniędzy hihi. Byłam u mojej naj przyjaciółki w Holandii. Z mężem nie wybieramy luksusów, ważne aby było czysto. Ważne żeby dzieci miały co robić. Świetny tekst.
kamilabrzozowska95@gmail.com
13 marca 2018 at 18:47każdy ma inne preferencje i wymagania 😉 sama idea i cel podróżowania jest najważniejsza 🙂
Tomek
21 marca 2018 at 08:33Ja polecam strony które dają zwrot wydatków np. travelbenefit albo planet plus. Czyli szukamy oferty i rezerwujemy że zwrotem ?
kamilabrzozowska95@gmail.com
28 marca 2018 at 23:10Super dziękuje za rekomendację 🙂
Klaudia
29 marca 2018 at 10:45Gdzie szukać takich darmowych kursów językowych? I na czym to polega? 🙂 Będę wdzięczna za info 🙂 Pozdrawiam
kamilabrzozowska95@gmail.com
29 marca 2018 at 19:16Mi się akurat udało dlatego, że poszłam na Uniwersytet bo chciałam być wolnym słuchaczem. Możesz też spróbować w taki sposób 🙂
I zazwyczaj takie kursy są organizowane przez Uniwersytety 🙂
Modestvagabond
17 kwietnia 2018 at 20:54Zdecydowanie celne uwagi! Sama byłam na Erasmusie w Szwecji i zdecydowanie jest to świetny czas na podróże!
Marta
24 kwietnia 2018 at 12:10Aż żałuję, że już nie studiuję, ale już oglądam sobie OliHoliday, dzięki za fajny adres 🙂
sabina
24 kwietnia 2018 at 12:14Ja na Erasmus już jestem na stara niestety :). Ogólnie ostatnio podróżuję tylko do Polski, bo mieszkam we Włoszech i mi tęskno. Fajny tekst, na pewno pomoże podróżującym chcącym tnąć koszty.
kamilabrzozowska95@gmail.com
22 czerwca 2018 at 12:43Ooo Włochy <3 Powroty do domu po dłuższej nieobecności są bardzo przyjemne :))
Dominika
24 kwietnia 2018 at 17:03O tak, potwierdzam, że studiowanie to dobry czas na podróże. Sama jestem studentką i próbuję wykorzystać to na maksa. Przy odrobinie chęci można zaplanować sobie naprawdę niezapomnianą wycieczkę za niekoniecznie duże pieniądze. Wszystko zależy od preferencji.
Au pair to faktycznie niezła opcja. Rozważałam ją kiedyś, ale nie wyszło. Tak samo z Erasmusem, bo na 2 kierunkach jest to niemożliwe. Ale gdyby nie to, na pewno bym pojechała i bardzo polecam tym, którzy mają możliwość.
Nie polecam natomiast jeżdżenia na łaskę rodziny. Oczywiście dużo zależy od kontaktów, ale można się czasami przejechać bardziej niż na obcych ludziach.
Couchsurfing to za to coś co uwielbiam i potwierdzam, że jest dobre, choć różnie bywa. Zależy od kraju i od kultury. W Skandynawii na przykład jest to świetna opcja, zwłaszcza, że noclegi są tam drogie.
Wskazówki też bardzo fajne i trafne.
kamilabrzozowska95@gmail.com
22 czerwca 2018 at 12:40W przyszłym roku kończę studia i teraz był ostatni gwizdek na Erasmusa, ale trzeba było rozważyć za i przeciw- więcej niestety było tych rzeczy na nie, więc też mi się nie udało.
Co to odwiedzania rodziny to wszystko zależy indywidualnie od tego jakie mają warunki w domu, jakie macie ze sobą relację, moje wskazówki są ogólne, a każdy to wiadomo, że jest inny 😉
Skandynawia kusi swoimi tanimi biletami, ale odstrasza kosztami pobytu, dlatego faktycznie couchsurfing tam to strzał w 10!
Dziękuje bardzo
Patrycja
9 czerwca 2018 at 17:36swietne praktyczne wskazówki. ja też zwykle sama organizuje podróże:)
kamilabrzozowska95@gmail.com
12 czerwca 2018 at 11:54Dziękuje 🙂 to super, tak jest najlepiej, bo sama o wszystkim decydujesz ;))
Beata-albumzpodrozy.pl
28 czerwca 2018 at 08:59Choć wiek, w którym jest się studentem już dawno u mnie (i u Marcina rownież) przeminął stosujemy wiele z podanych przez Ciebie sposobów na obniżenie kosztów podróży. Podróżujemy głównie z plecakiem, często śpimy w namiocie- w wielu krajach świetnie się to sprawdza i faktycznie wychodzi taniej! Podróże zmieniają optykę na wiele spraw- każdy powinien spróbować tego w swoim życiu. Nawet jeśli nie jest się bogaczem, jak widać można to zorganizować. Poza tym nie ma nawet porównania jeśli chodzi o leżenie plackiem koło basenu przy ogrodzonym, drogim hotelu do podróży po prostu z plecakiem. Polecamy każdemu! ?
kamilabrzozowska95@gmail.com
6 lipca 2018 at 02:41W takim razie muszę do Was wpaść i zobaczyć gdzie już byliście :))
Ola
28 czerwca 2018 at 09:17Wszystkie rady bardzo cenne, ja jednak jeszcze bym dorzuciła że staram się omijać drogie kurorty mając do wyboru San Remo a Chanie na Krecie, postawię na podróż w to drugie miejsce:)
kamilabrzozowska95@gmail.com
4 lipca 2018 at 01:50Zgadza się! 😉 dziękuje za uwagę 😉
wielopokoleniowo
7 lipca 2018 at 07:51Rewelacyjne te Twoje wskazówki, z kilku korzystam 😉
kamilabrzozowska95@gmail.com
7 lipca 2018 at 08:51Super, to bardzo się cieszę 🙂
Zwykła Matka
7 lipca 2018 at 08:26Lotniska to chyba w ogóle najdroższe miejsca, zwłaszcza jeśli chodzi o wymianę waluty 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
7 lipca 2018 at 08:50zgadza się, da się odczuć nawet po kupnie wody 🙁
Małgorzata Ostrowska
7 lipca 2018 at 09:15Fantastyczne porady. Ja przez booking tez rezerwowałąm czasem takie nclegi. Też staramy si ograniczać koszty.
Klaudia
7 lipca 2018 at 09:15U mnie aktualnie wszystkie oszczędności idą na podróże 🙂 A te wolontariaty to świetna sprawa, tylko szkoda, że takie drogie są… 🙂
kamilabrzozowska95@gmail.com
11 lipca 2018 at 21:47Świetnie :))
Wiele zależy od organizatora 😉
Aldona Zakrzewska
7 lipca 2018 at 13:31Super praktyczny wpis! Prawie wszystkich metod próbowałam (oprócz au pair, stopu, wolontariatu i erasmusa – troche jestem na to za stara 😉 Ale cała reszta przerobiona – uwielbiam podróżować. Moze spróbować z tym wolontariatem? Hm, kto wie… 🙂
Kamomil
14 lipca 2018 at 18:45Dziękuje 🙂
Jak tylko się zdecydujesz daj znać, trzymam kciuki :))
Aldona
8 lipca 2018 at 00:30Fajne sposoby, prawie wszystkich próbowałam, oprócz au pair, stopa, erasmusa (trochę jestem za stara) i wolontariatu. Hm, a może spróbować tej ostatniej metody? Czemu nie!
Po prostu MAMA
11 lipca 2018 at 23:58Wiele ciekawych sposobów, które sama wykorzystywałam. Niestety przed założeniem Rodziny było łatwiej 😉
Kamomil
14 lipca 2018 at 18:42Ehh chyba tak, ale podróżowanie z dzieckiem tez musi mieć swoje mocniejsze strony 😉
Monika Kilijańska
12 września 2018 at 08:03Ja połączyłam zarabianie ze zwiedzaniem i podczas wakacji na zmywaku zwiedziłam Londyn i okolice.
Kamomil
18 września 2018 at 00:58To jest świetne rozwiązanie, jak w taki sposób zobaczyłam trochę Francji 🙂
Anna
12 września 2018 at 08:48Z niektórych teoich sposobów można skorzystać nie będąc studentem. Polecam też WizzTours, też można tam znaleźć fajne oferty. Swego czasu leciałam z nimi na wyjazd Z 4 letnim dzieckiem i bardzo miło wspominam – transfer do hotelu który miał być autokarem odbyliśmy taksówką
Kamomil
18 września 2018 at 00:58Oczywiście, że nie trzeba być 😉
Ooo to przyjemne zaskoczenie 🙂
ragus.pl
18 października 2018 at 20:28Nigdy nie próbowałem wyjeżdzać w ten sposób. Może kiedyś o tym pomyślę.
Kamomil
3 listopada 2018 at 21:21Trzeba wykorzystywać wszystkie dobrodziejstwa, które są nam dawane 😉 A to pod postacią zniżek, czy tańszych miejsc noclegowych 🙂