0
Albania

Najpiękniejszy widok

Pewnego razu na zajęciach w szkole językowej lektorka podczas zajęć zapytała jedną kobietę, jakie było najpiękniejsze miejsce jakie widziała podczas podróży, długo się zastanawiała nie wiedziałam czy dlatego, że tyle ich było i nie może się zdecydować, czy był też inny powód.
Owszem był, ta kobieta nigdzie nie podróżowała, nie wiedziała co powiedzieć. Po dłuższej chwili odrzekła, że marzy jej się zobaczyć widoki na Fuertaventurze (oby jej marzenie się spełniło :)).
Podczas gdy ona zastanawiała się, ja w mojej głowie próbowałam przypomnieć sobie widok który zrobiła na mnie największe wrażenie. Przez głowę przebiegły mi wszystkie moje podróże…
Odwiedziłam 9 państw plus 3 przejazdem. Można pomyśleć, że wybór nie był łatwy, ale równo rok temu odwiedziłam Albanię i to właśnie w niej zakochałam się najbardziej. Można nawet powiedzieć, że to miłość z odwzajemnieniem 😉 Widok który będę zawsze najpiękniej wspominać znajduje się w Sarandzie (mieście znajdującym się na południu Albanii) a dokładniej na wzgórzu przy zamku Lëkurësi.

Z tego miejsca rozciąga się panorama na całe miasto i wyspy Ksamilu, najpiękniejszy jest wtedy gdy zachodzi słońce. Po drugiej stronie ukazane są dzikie góry i pobliskie wioski.

Podczas gdy w Polsce była właśnie taka pogoda jak teraz, czyli w większości pochmurno, czasem deszczowo, ja uzupełniałam braki witaminy D, popijając codziennie kawę, nad brzegiem morza, przysłuchiwałam się albańskim rozmowom, kosztowałam pysznego jedzenia, poznawałam przemiłych ludzi, podróżowałam po północnej części Albanii i zakochałam się tak bardzo, że nie chciałam wracać…

Ten pierwszy wpis to tylko przedsmak, tego co będzie można tu przeczytać :).

P.S

A jaki jest Wasz najpiękniejszy widok ?

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply
  ~J
  11 marca 2017 at 20:53

  Widok usmiechnietych ludzi. Na kazdym skrawku naszej Ziemi.

  • Reply
   Kamila B
   11 marca 2017 at 20:58

   o to właśnie chodzi :))

 • Reply
  ~Marcepanna
  13 marca 2017 at 23:37

  Najpiękniejszy widok? Każde miejsce jest na swój sposób najpiękniejsze.
  Błękitne morze schowane między skałami przy plaży Sa Calobra na Majorce, kamieniste wybrzeże Morza Północnego w Aberdeen w Szkocji podczas deszczu i zachmurzonego nieba, włoskie autostrady w okolicach Rzymu, przecinające góry i wzniesione wysoko nad przepaściami, a także droga przy pomarańczowych urwiskach wzdłuż morza na słonecznej Krecie.
  A przede wszystkim widok z okna mojego pokoju. Zielony las, ptaki na gałęziach drzew i dzikie zwierzęta na drodze. Tak, moje najpiękniejsze miejsce jest najbliżej mnie.

  • Reply
   Kamila B
   14 marca 2017 at 00:15

   Widzę, że trochę tego było 🙂
   Miło czasem przypomnieć sobie takie widoki i jako wspomnienia zbierać takie piękne obrazy.
   Życzę Ci, żeby było ich coraz więcej 😉

 • Reply
  ~Aleksandra
  4 czerwca 2017 at 18:50

  Jak tylko zobaczyłam miniaturkę zdjęcia, od razu wiedziałam, że to…Saranda:)

  • Reply
   Kamila B
   7 czerwca 2017 at 13:32

   Czyli dobrze rozumiem ze znajome wiodoki, kiedy byłaś w Sarandzie ? :))

 • Reply
  Aldona
  15 lipca 2018 at 23:56

  No i masz babo placek… Pięknych widoków mam przed oczami tyle, że nie mogę się zdecydować, który najpiękniejszy 🙂

  • Reply
   Kamomil
   16 lipca 2018 at 11:39

   Woo to znaczy, że wiele już widziałaś :)) ale może ten najpiękniejszy jeszcze przed Tobą 🙂

Leave a Reply